

Zázvor s jahodou - ovocný čaj
Přirozená obranyschopnost, normální funkce dýchacích cest i trávení – takové jsou benefity ovocného čaje Zázvor s jahodou. Kromě cenných látek vám do života přinese samozřejmě i nádhernou, šťavnatou chuť jablek, jahod a zázvoru. Jeho typické štiplavosti se ale obávat nemusíte, zázvor chuťovou kompozici je něžně dolaďuje. Čaj si tak oblíbíte nejen vy, ale i děti.
Složení
Kousky jablka, Lyofilizované kousky pomeranče, Kousky jahod 4%, Bezinky, Kousky malin, Lipový květ + list, Květ pomeranče, Kousky zázvoru 1%, Aroma přírodníNálev a chuť čaje
Ovocný čaj Zázvor s jahodou dává po zalití horkou vodou nálev světle růžové barvy. Voní krásně po ovoci, svěže a nasládle. Chuť můžeme přirovnat k misce jahod, malin, jablek a pomerančů. Je šťavnatá, svěží a sladká zároveň.
Původ čaje
Tuhle trojici si dobře zapamatujte – jablko, pomeranč, jahoda. Nejen, že jsou základem vynikajícího čaje Zázvor s jahodou, zároveň obsahují spoustu prospěšných látek. Ale vezměme je všechny pěkně popořadě.
Jablko, jedno z nejoblíbenějších a nejběžnějších druhů ovoce, se může chlubit skutečně dlouhou historií – sahá až do starověku. Předchůdci dnešních jablíček pocházejí z oblasti střední Asie, konkrétně z regionu kolem pohoří Ťan-šan na území současného Kazachstánu. Odtud se jabloně šířily přes hedvábnou stezku do Evropy, kde si získaly velkou oblibu.
Jabloň (Malus domestica) je listnatý strom z čeledi růžovitých. Dosahuje výšky 3–12 metrů, má oválné listy, kvete bíle nebo růžově a plodí, jak jinak, jablka. Mohou být velká i malá, žlutá, růžová i červená, sladká i kyselkavá. Jabloně se dnes pěstují po celém světě, nejvíce však v mírných podnebných pásmech. K významným producentům patří Čína, Spojené státy, Polsko a Itálie.
Dobře víme, že jablka chutnají nejlépe syrová. Připravují se z nich ale také džusy, kompoty, pyré i dezerty. Je možné je použít k výrobě octa, cidru či pálenky. Které cenné látky v nich najdeme? Především vitamin C, vlákninu (zejména pektin), draslík, flavonoidy a vitaminy skupiny B.
Pokud jde o citrusy, je číslem jedna. Samozřejmě myslíme pomeranč! Pochází z jihovýchodní Asie, kde byl pěstován tisíce let. Do Evropy se dostal ve středověku díky arabským obchodníkům. Později ho s přispěním evropských kolonizátorů ochutnali i v Americe. A byla to láska na první kousnutí.
Stálezelené pomerančovníky (Citrus sinensis) mívají výšku až 10 metrů. Zdobí je lesklé, tmavě zelené listy a bílé, velmi aromatické květy. Plody – pomeranče – jsou kulaté, se silnou oranžovou slupkou, která chrání šťavnatou dužinu rozdělenou do několika segmentů.
Stejně jako u jablek, i pomeranče jsou nejlepší čerstvé, ale lze z nich vyrobit džusy, marmelády nebo koláče a dorty. Z pomerančové kůry se získává esenciální olej používaný v kosmetice a aromaterapii. Pomeranč je vynikajícím zdrojem vitaminu C, vlákniny, draslíku a kyseliny listové.
Jestliže jablka a pomeranče známe od starověku, doplňme, že jahody si lidé vychutnávají už od dob antiky. Tehdy je pěstovali hlavně v Evropě a Severní Americe. Původní malé, lesní jahody postupně šlechtili tak, aby nesly větší a šťavnatější plody. Moderní zahradní jahody (Fragaria × ananassa) vznikly křížením amerických a evropských odrůd v 18. století.
Jahody jsou velmi přizpůsobivé, mohou růst v různých podnebných pásmech po celém světě. Nejlépe se jim daří v mírných a subtropických oblastech. Jahodník je vytrvalá bylina, má listy složené z trojčetných lístků, kvete bílými květy. Plody, které jsou z botanického hlediska označovány jako souplodí nažek, dozrávají během léta a mají typickou červenou barvu.
Jahody jsou nejen chutné, ale i zdravé. Používají se čerstvé do salátů, dezertů, smoothie nebo džemů. Velmi oblíbené jsou i jahodové sirupy a marmelády. V kosmetice se často využívá jahodový extrakt.. Teď už jen zbývá dodat, že jahody jsou bohaté na vitamin C, vlákninu, kyselinu listovou, mangan, draslík a polyfenoly.
Ukázka balení čaje
Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.
Příprava
|
|
|
Návod na přípravu
- Ovocný čaj zalijte vodou o teplotě 100 ̊C v poměru 1 čajová lžička na 1,5-2 dl.
- Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 lžičku navíc.
- Doba vyluhování je 8-10 minut (přikrytý šálek), poté přeceďte.

























Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží
Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:

MOTIVAČNÍ KOENZYM Q10 - ovocný čaj

DĚTSKÝ SEN PŘÍRODNÍ - ovocný čaj
