

Harmonie žen - bylinný čaj
Vydejte se na cestu za vnitřní rovnováhou a nechte se vést sílou přírody, se kterou snáze naleznete klid během období přechodu. Není to pouze o bylinkách, je to váš osobní rituál, který vás zve k zastavení a načerpání nové energie. Zkrátka každá žena si zaslouží žít v souladu s přírodou i sama se sebou.
Složení
Červený jetel, Citrónová tráva, Meduňka, Šalvěj nať, ŘebříčekNálev a chuť čaje
Nálev má světlou barvu, která odráží klid a rovnováhu. Chuť hraje v harmonii s osvěžujícími tóny citronové trávy a meduňky, které se mísí s lehkými zemitými podtóny červeného jetele a šalvěje. Zážitek doplní řebříček, který přidává lehký dotek svěžesti. Celkově je chuť vyvážená a uklidňující, ideální pro chvíle klidu.
Původ čaje
Citronová tráva, vonná rostlina podobná jarní cibulce, je oblíbená v ájurvédě i gastronomii. Pochází z jihovýchodní Asie, ale lze ji snadno vypěstovat i doma. Je známá svou svěží vůní, kterou využívá aromaterapie a kosmetický průmysl. Působí jako přírodní repelent a dodává thajským pokrmům pikantní nádech. Oblíbená je také v nálevech, které mají osvěžující chuť, ideální pro každodenní pití (nedoporučujeme těhotným ženám).
Červený jetel je bylina, kterou najdete u lesů a cest v Evropě, Asii, Africe i na nových farmách v Americe a Austrálii. Dosahuje výšky 20-80 cm, má trojčetné listy a kvete červenými nebo růžovými květy. Jetel přitahuje opylovače a je bohatý na esenciální oleje, vitamíny a minerály a další. Jeho užívání podporuje normální činnosti kostí a srdce a zajištění komfortu během přechodu.
Meduňka neboli "citrónový balzám", je ceněná pro své uklidňující účinky a omamnou vůni. Původem ze Středomoří a západní Asie, je oblíbená nejen pro podporu spánku, ale i pro své široké využití v lidovém léčitelství. Obsahuje esenciální oleje využívané v aromaterapii a v kuchyni je oblíbená pro svou citrusovou vůni a sladce medovou chuť. Meduňka si zachovává své vlastnosti i sušená nebo mražená. Konzumace meduňky přispívá k relaxaci a hormonální rovnováze. Je vhodná pro většinu, pouze lidé s glaukomem by se měli poradit se svým lékařem.
Šalvěj lékařská, známá pod latinským názvem salvia officinalis, má dlouhou a fascinující historii. Už ve středověku byla pěstována na statcích na příkaz Karla Velikého a původní Američané ji používali při vykuřování. Šalvěj, původem ze Středomoří a Malé Asie, je dnes rozšířená po celém světě. S výrazným aroma se často používá v kuchyni, při výrobě esenciálních olejů nebo bylinných nálevech. Při rozumném užívání nabízí řadu zdravotních benefitů. Řadí se mezi ně podpora hormonální rovnováhy, pocení či menstruačního komfortu.
Řebříček (Achillea millefolium) získal své jméno podle tisíců kvítků a řeckého hrdiny Achilla, který jej používal k ochraně svých vojáků. Jedná se o vytrvalou bylinu, která je spojována s mnoha legendami a považuje se za symbol štěstí. Řebříček má dlouhou historii v medicíně, kosmetice i kuchyni. Používá se v bylinných směsích, ale jeho dlouhodobé užívání se nedoporučuje, zejména kvůli obsahu thujónu. Využívá se k podpoře normální funkce močových cest či metabolismu tuků. Bylinka není vhodná pro malé děti, těhotné a kojící ženy.
Ukázka balení čaje
Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.
Příprava
|
|
|
Návod na přípravu
- Bylinný čaj zalijte vroucí vodou 100 °C, v poměru 1 čajová lžička na 1,5-2dl.
- Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 lžičku navíc.
- Doba vyluhování 5 minut (přikrytý šálek), poté přeceďte.

























Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží
Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:

MOTIVAČNÍ KOENZYM Q10 - ovocný čaj

AJURVÉDSKÝ ČAJ BYLINKY PRO ŽENY
