

SKOŘICE CEJLONSKÁ BIO - prášek
Skořice je koření, bez kterého se neobejde žádný kuchař. První zmínky o jejím využití jsou staré šest tisíc let, používali ji ve staré Číně, Egyptě i Řecku. Dnes se skořice uplatňuje nejen k ochucení slaných či sladkých pokrmů, ale také jako nápoj plný benefitů. Napomáhá normálnímu trávení a podporuje činnost cévní soustavy. Stačí přidat špetku do koktejlu, nápoje, smothie, jogurtu nebo kaše.
Složení
Skořice cejlonská BIO 100%Nálev a chuť čaje
Pravá skořice chutná jemně, nasládle a delikátně. Její aroma je naprosto typické a rozeznatelné. Pokud skořici zalijete horkou vodou, získáte světlý, voňavý výluh. Častěji se ale používá k finálnímu dochucení nápojů, včetně čajů.
Vyzkoušejte ji třeba se zázvorovým čajem, černým čajem s mlékem nebo zeleným Gunpowderem.
Původ čaje
Skořice je kůra skořicovníku, stromu z čeledi vavřínovité. V zásadě existují dva typy skořicovníků – ceylonský a čínský. Takzvaná pravá skořice, kvalitnější a s menším obsahem kumarinu (u kterého existují pochybnosti o zdravotní prospěšnosti) pochází ze skořicovníku cejlonského (Cinnamomum zeylanicum). Jeho původ samozřejmě najdeme na ostrovním státě v jihovýchodní Asii, ale pěstuje se i v jiných tropických oblastech. Kůra stromu vyniká světlou barvou, je křehká a na chuť velmi delikátní a jemná.
Stromy mohou dorůstat až do výšky 10 metrů, pro potřeby sklizně skořice se ale udržují nižší. Mají podlouhlé lesklé listy a drobné bílé květy. Plodem jsou modročerné bobule. Skořicovníkům se dobře daří v písčité, často zavlažované půdě. Sklízejí se celé větve, které dosáhly průměru 2-3 cm.
Dvakrát ročně (v květnu a červnu, říjnu a listopadu) je farmáři seřezávají, pak z nich odstraní listy a postranní větvičky. Tradičně se kůra uvolňuje přitlačováním tvrdého dřeva po celém obvodu větví. Po naříznutí ji lze hezky sloupnout. Jeden den se nechávají bílé svitky skořice odpočívat.
Následuje napnutí na širší tyč a ruční seškrábání vnější korkové vrstvy. Nakonec se suší – nejprve ve stínu, pak na přímém slunci. Kůra se tím svine do známé „dvojité trubice“ a mírně ztmavne.
Skořice neobsahuje žádné dodatečně přidané aroma ani barviva.
Herbář a blahodárné účinky:
Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny
Ukázka balení bylin
Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter bylin. Byliny jsou vždy v balení hermeticky uzavřeny, aby odolávaly vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci jsou byliny mimořádně náchylné a mají velký vliv na výslednou kvalitu byliny a jejího nálevu.
Příprava
|
|
|
Návod na přípravu
- Skořici zalijte vodou o teplotě 100 °C v poměru 2 čajové lžičky na 1,5 dl.
- Pro přípravu čaje v konvici přidejte 2 lžičky navíc.
- Doba vyluhování je 10 minut (přikrytý šálek), poté přeceďte.

























14. 11.
8. 3.
9. 1.
Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží
Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:

CEYLON ORANGE PEKOE - černý čaj

Ibišek květ - karkade
